Null Prmlle er Salweys alkoholfrie mousserende vin, lavet på 100% Rød Muskateller. Vinen er tilsat blid kulsyre og har med sin aromatiske og let sødmefulde muskat frugt, en utrolig vanedannende ... Læs mere
95,00 kr.
75,00 kr.
På lager
Druer
75 cl
Ståltanke
Vulkansk, Löss
Tyskland
Null Prmlle er Salweys alkoholfrie mousserende vin, lavet på 100% Rød Muskateller. Vinen er tilsat blid kulsyre og har med sin aromatiske og let sødmefulde muskat frugt, en utrolig vanedannende karakter.
Se produkt PDFKonrad Salwey har siden 2002 stået bag roret i familiejendommen Weingut Salwey. Vinhuset holder til i den sydlige del af Baden i landsbyen Oberrotweil i det ekstremt smukke Kaiserstuhl. Konrad har blandt andet stået i lære hos Wirschinig og Müller-Cattoir, inden han færdiggjorde sine ønologi studier i Geisenheim.
Læs mere Se producent PDFBekræft din alder
Vinova sælger vin og alkohol - bekræft derfor venligst at du er over 18 år
Under 18 Over 18VINOVA overholder den danske lovgivning omkring salg af alkohol.
Personer under 18 år kan derfor ikke købe vodka, rom og anden stærkere alkohol over 16,5%.
Personer mellem 16-18 år kan købe alkohol, vin mm. op til 16,5%.
OK